MAK-GÖÇ SOLMAZ’I BELEDİYE BAŞKANI GÖRMEK İSTİYOR

AK Parti Manisa Yunus Emre Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Makedonya Göçmenlerini Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneğine (MAK-GÖÇ) yaptığı ziyarette, başta Dernek Başkanı Birol Vardar olmak üzere dernek yönetimi de Başkan Solmazı Yunus Emre Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini söyledi.

MAK-GÖÇ SOLMAZ’I BELEDİYE BAŞKANI GÖRMEK İSTİYOR

AK Parti Manisa Yunus Emre Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Makedonya Göçmenlerini Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneğine (MAK-GÖÇ) yaptığı ziyarette, başta Dernek Başkanı Birol Vardar olmak üzere dernek yönetimi de Başkan Solmazı Yunus Emre Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini söyledi.

21 Kasım 2013 Perşembe 01:14
MAK-GÖÇ SOLMAZ’I BELEDİYE BAŞKANI GÖRMEK İSTİYOR

AK Parti Manisa Yunus Emre Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Makedonya Göçmenlerini Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği (MAK-GÖÇ) Başkanı Birol Vardar ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.Başkan Solmaz’a ziyarette, İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekilleri Kefayettin Öz ve İbrahim Onaylı, İl Genel Meclis Üyeleri Güzide İçen Kasap ve Yılmaz Öngider ile AK Parti Manisa İl eski Başkanlarından Ramiz Şiyak’da eşlik etti.  

VARDAR: TÜM DESTEĞİMİZ BAŞKAN SOLMAZ İÇİN

Başkan Solmaz’ın ziyaretinden dolayı son derece memnun ve mutlu olduklarını söyleyen MAK-GÖÇ Başkanı Birol Vardar, konuşmasına 49 yaşına merhaba diyen Başkan Solmaz için pasta keserek başladı. “ Öncelikle doğum gününüzü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde daha nice başarı dolu yıllara kavuşmanızı diliyorum.  Sayın Başkanımızın Derneğimize yaptığı maddi ve menevi desteklerini unutmamız asla mümkün değil. Özellikle bahar şenliğinde bize verdiği maddi destekten dolayı o bizim için gurur kaynağıdır.  Yunus Emre Belediye Başkan Aday Adaylığında kendisine başarılar diliyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun. MAK-GÖÇ olarak kendisini aday olarak görmek istiyoruz.”dedi.  

“BU ŞEHİRİ BÜYÜKŞEHİR YAPMAK İÇİN HEP HAYAL KURDUM”

Tüm Dernek Yönetim Kurulu ve Üyelerinin hazır bulunduğu bir ortamda konuşmasına kendisini tanıtarak başlayan Başkan Solmaz, “Annesi Makedon göçmeni, babası da Yörük bir ailenin çocuğuyum. Babam Manisa’nın Pelitalan köyünden, annem Makedonya’nın Pirilepe şehrinin Sırnelişta köyünden. Burası buram buram Anadolu. Anadolu, Türklerin öz vatanı. Dünyanın her tarafına dağılsa da sıkıntı duyduğunda sarıldığı anavatanım dediği yer burası. Burada birleşmişler burada bizler dünyaya gelmişiz. Ben 10 yılıdır Manisa İl Genel Meclisi Başkanlığını yürütüyorum. Bu şehri Büyükşehir yapmak için hayal kurdum. Şehirlerin hayatında dönüm noktaları vardır. 70’li yıllarda Manisa, Aydın, Uşak, Afyon, Kütahya, Balıkesir, Manisa ve Denizli birbirine denk illerdi. Ekonomileri itibariyle nüfusu itibariyle denk illerdi. Bu illerin içerisinden iki il öne çıktı. Bunlardan birisi Manisa bir diğeri ise Denizli. Her ikisi de sanayileşerek öne çıktılar. Fakat 80’li yıllara geldiğimizde rahmetli Özal ile berber Türkiye’de şehircilik anlayışında bir değişiklik meydana geldi. Modern şehirler meydana geldi. Ne yazık ki 60’lı 70’li yıllarda sanayileşerek öne çıkan Manisa, 80’li yıllarda iyi ve modern şehirleşmeyi yapamadığı için bir miktar geri kaldı.”diye konuştu.

“BÜYÜKŞEHİR YASA ÇALIŞMALARINA KATKILARIM OLDU”

Yepyeni bir dönüm noktasına girildiğini ifade eden Başkan Solmaz konuşmasına şöyle devam etti, “ Şimdi önümüzde yep yeni bir dönüm noktası var. Nedir bu dönüm noktası? O da büyükşehir. Biz bu süreçte Manisa’yı ya Akhisar ve Salihli merkezli iki ile bölecektik Manisa ile beraber üç il olacaktı ya da Manisa’yı büyükşehir yapacaktık. Değerli Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Tanrıverdi abimiz ile birlikte, kardeşiniz de Meclis Başkanı olarak bu Manisa’nın büyükşehir olmasıyla ilgili çalışmada büyük emeklerimiz oldu. Ve istedim ki, Manisa büyükşehir veya gerçek haliyle bir bütün şehir olarak 16 ilçesi ile 780 köyü ile 68 beldesi ile 13 bin 810 kilometrekarelik alanı ile 1 milyon 396 bin 192 kişilik nüfusu ile bu şehir bir büyükşehir olsun ve Manisa dünyada ve Türkiye’de hak ettiği yere yükselsin. Bu çalışmalarda bulunurken Manisa merkezinde iki sebepten dolayı ikiye ayrılmasını istedim. Birincisi, büyükşehir ana hizmetleri yaparken Manisa merkezi tek belediyede bırakırsak 400 bine yaklaşan nüfusu 800 kilometrekarelik alanıyla köylerinde mahalle olduğunu, köylerinde artık bu noktada işin içerisine dahil olduğu bir ortamda Manisa’yı tek belediye olarak bırakırsak, insanımızla yüz yüze çok hizmet üretmenin zor olduğunu gördük ve Manisa şehrinin ikiye bölünmesi iki ilçe olarak bundan sonraki yaşamına devam etmesinin daha doğru olacağına kanaat getirdik. Bu bölünmeyi bütün çizgileriyle ben oluşturdum. Hangi mahalle nereye gidecek hangi köy nerede kalacak tamamıyla benim elimden geçti.”

“YAPILAN HER ANKETTE BİRİNCİ ÇIKIYORUM”

Manisa’da yapılan her ankette kendinsin birinci çıktığını dile getiren Başkan Solmaz, “Yapılan her ankette birinci çıktığımı gördüm. Dolayısıyla anketlerde birinci çıkmamı sağlayan sizlere özellikle teşekkür etmek istiyorum. Yörük mahallelerindeki oylamalarda da birinci Hayrullah Solmaz çıkıyor, göçmen mahallelerindeki oylamalarda da Hayrullah Solmaz birinci çıkıyor. Annesi göçmen babası Yörük bir ailenin çocuğu olarak insanı yaşat ki devlet yaşasın düşüncesi ile hareket ettiğim için, doğulu kardeşlerimin yaşadığı mahallelerde de birinci Hayrullah Solmaz çıkıyor. Çünkü insanları ayrıt etmeden, fakir demeden, zengin demeden, kadın demeden, erkek demeden, hizmet ettik. Şimdi bana içimizden birisi otur oturduğun yerde sonra başkan olursan değişirsin diyor. Arkadaşlar siz onu başkasına söyleyin, ben zaten 10 yıldır başkanım. Ben 10 yıldır meclis başkanlığını zaten yürütüyorum. Hem de sadece Yunus Emre ilçesinde de değil Manisa’nın 16 ilçesine kadar yürütüyorum. Buna rağmen hangi dostum benim yanıma gelmek istediyse gönül kapımı açtım. Çünkü bir şeye inandım, milletimizin duasını almadan Allah’ın rızası kazanılmaz.”ifadelerini kullandı.  

BAŞKAN SOLMAZ LETNİK ŞENLİKLERİ İÇİN SÖZ VERDİ

Partisi tarafından Yunus Emre Belediye Başkanı gösterilmesi ve vatandaşlar tarafından da teveccüh gösterilip seçilmesi halinde LETNİK şenliklerini Belediye olarak üstleneceklerini söyleyen Başkan Solmaz, Kürdüyle, Türküyle, lazıyla, Çerkeziyle herkesin katıldığı mükemmel bir şekilde şenlik havasında yapacaklarına dair söz verdi.

 

BAŞKAN SOLMAZ BÜYÜKŞEHİR İÇİN TANRIVERDİ DEDİ

Yunus Emre İlçesi ile ilgili yaptığı çalışmalardan da söz eden Başkan Solmaz, konuşmasını şöyle tamamladı; “ Ben sizlerin çöpünü toplamak kanalizasyonu yapmak, suyunu getirmek için belediye başkanlığına talip değilim. Bunu belediyenin başına başkan koymasan da belediyedeki müdürler ve memurlar bunu zaten yapıyor. Biz bu şehrin belediye başkanlığına yepyeni bir ufuk ve vizyon vermek için varız. İl aday çıktığım günden beri söylediğim bir şey var. Ben ekip adamıyım. Büyükşehirde bir isim istiyorum. Tecrübesi olan, dünyada belediyeciliği yutmuş, Ak Parti gibi dünyanın belediyecilikteki en marka partilerinden birisi olan partimde yerel yönetimler başkanlığı yapmış, tecrübesiyle birikimleriyle bakanların kapısında bekleyen değil, bakanların kapıda karşılayacağı bir büyükşehir belediye başkanım olsun istiyorum. Ve gözüken kamuoyundan çıkan destek, partimizdeki temayül yoklamalarından çıkan destek, genel merkezin bu konudaki havası bu isteğimizin de yani Hüseyin Tanrıverdi ağabeyimizin de bu konuda gerçekleşeceğini gösteriyor. İşte onun bilgi ve tecrübesiyle bizim bu şehirde olan arkadaşlığımız ve dostluğumuzla bütün bunlar kol kola girdiğinde güçlü, zengin, büyük ve mutlu Manisa’yı ve Yunus Emre’yi oluşturma şansımız yükseliyor. Sizlerden bu seçimlerde, gelecek seçimler için değil, gelecek nesillerimiz için, daha rahat yaşanacak bir Manisa için oyunuzu ve gücünüzü AK Partide birleştirmenizi istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Yunus Emre Belediye Başkan Aday Adayı olarak çıktığımız yolun hem bizim için hem Manisa’mız için hem Yunus Emre İlçemiz için hem Türkiye’miz için hem de tüm insanlar için hayırlar getirmesini diliyorum.”

Son Güncelleme: 21.11.2013 01:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.