Flaş Haber
Kapat

İLÇE BAŞKANI TONGUÇ,CEM ÇÖLLÜ'YE SERT ELEŞTİRİLER YÖNELTTİ

Geçtiğimiz günlerde TOKİ-3 sitesindeki ziyaretin ardından MHP’li belediye Başkan adayı Çöllü’ nün alel acele ve bilgisizce açıklama yaptığını dile getiren AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç milletin yararına olan her şey için taşın altına ellerini koyacaklarını ifade etti.

İLÇE BAŞKANI TONGUÇ,CEM ÇÖLLÜ'YE SERT ELEŞTİRİLER YÖNELTTİ

Geçtiğimiz günlerde TOKİ-3 sitesindeki ziyaretin ardından MHP’li belediye Başkan adayı Çöllü’ nün alel acele ve bilgisizce açıklama yaptığını dile getiren AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç milletin yararına olan her şey için taşın altına ellerini koyacaklarını ifade etti.

28 Şubat 2014 Cuma 15:10
İLÇE BAŞKANI TONGUÇ,CEM ÇÖLLÜ'YE  SERT ELEŞTİRİLER YÖNELTTİ

 AK Parti 720 Konut Yaptı Bahçe Duvarını mı Yapamayacak;

Geçtiğimiz günlerde TOKİ-3 sitesindeki ziyaretin ardından MHP’li belediye Başkan adayı Çöllü’ nün alel acele ve bilgisizce açıklama yaptığını dile getiren AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç milletin yararına olan her şey için taşın altına ellerini koyacaklarını ifade etti.

TOKİ 3 konutlarının, AK Parti iktidarı dönemin de Manisa’ya kazandırdığı büyük eserlerden bir tanesi olduğunu söyleyen Tonguç” Proje kapsamında 724 konut inşa edilmiştir. Bu konutların 532'si alt gelir grubu için, 2 artı 1 şeklinde, 192 konut ise 3 artı 1 şeklinde yapılmıştır.AK Parti’nin 5 yıllık belediye döneminde, Manisa da 3 ayrı yerde toplam 1684 adet konut üretilmiş ve ev sahibi olma imkanı olmayan bir çok vatandaşımız bu imkandan yararlanmıştır. Bu sayede, Manisa da ev fiyatları ve kiralama rakamları belli bir seviyeyi korumuştur. Fakat son 5 yıldır, Manisa Belediyesi tarafından bir tane bile konut yapılmamıştır. Bu nedenle büyük oranlarda artan ev fiyatlarının ve kira rakamlarının sorumlusu bu  MHP belediye yönetimidir. Bugün 5 yılda en azından 2000 konut üretilseydi, vatandaşımız bu yüksek ev ve kira fiyatları ile karşı karşıya kalmazdı. Tabiî ki kira gelirlerinin hesabını yapamayanların kira ödeyen vatandaşlarımızı anlamasını bekleyemeyiz” dedi

Çöllü Bilgisizce Davranmıştır

TOKİ-3 e yapılan ziyaretin ardından Çöllü’ nün bilgisizce alel acele bir açıklama yaptığını dile getiren AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç “bundan birkaç gün önce TOKİ 3 sakinlerini ziyaret ettik. Onların dertlerini dinledik.  5 yıldır Manisa belediyesinden hizmet alamayan bu vatandaşlarımız bizlere MHP’li belediye başkanı Cengiz Ergün ve Eski Fen İşleri Müdürü ve şimdi MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı olan Cem Çöllü’ yü şikayet ettiler. Kendileriyle ilgilenilmediğini, randevu alamadıklarını söylediler. Manisa Belediyesinin kendilerine hizmet vermediklerini, ‘gidin derdinizi AK Partiye anlatın’ dediklerini anlattılar. Bende AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı olarak, bu vatandaşlarımızın sıkıntılarını dile getirdim. Bunun üzerine sayın Çöllü alelacele, bilgisizce bir açıklama yapmış ve bazı iftiralarda bulunmuş. Birincisi bu konutların tamamlanmadığını söylemiş. Bu konutlar AK Parti hükümeti tarafından yapılmış ve hak sahiplerine teslim edilmiştir. Cem Çöllü diyor ki; ‘bu konutların arsası Manisa Belediyesi’nden bedavaya alındı.’

 

 

 

Sayın Çöllü sanırım arkadaşları tarafından yanlış bilgilendirilmiş.

MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü’ nün çevresindekiler tarafından yanlış bilgilendirildiğini ifade eden Tonguç ”Bu konutların arsası karşılığında; Manisa Belediyesine 2 blokta toplam 37  daire teslim edilmiştir. Bu konutların bir kısmı, Manisa Belediyesi tarafından, MHP döneminde yani bu dönemde, otopark yapılacak olan subay lojmanları arsası karşılığı askeriyeye verilmiştir. Keşke onlarda TOKİ ile çalışmayı düşünse, aynı bedellerle Manisa’mıza 4. ve 5. etaplarını yapsalardı. Arsalar Peşkeş çekildi demişler. Bir peşkeş varsa Bizler fakir fukaraya, ev sahibi olamayanlara peşkeş çektik kendileri gibi Belediyenin imkânlarını seçim yatırımı olarak kullanmadık. MHP’li Manisa Belediyesi, bu konutların problemleriyle, maalesef ilgilenmemiştir. Bu konutlara hizmet götürülmemesinin tek nedeni, bu konutların, AK Parti iktidarı tarafından yapılmasıdır. Bu konutlara hizmet ettiğini söyleyen, konutların eksikliklerinin kendileri tarafından giderildiğini söyleyen Sayın Çöllü’ nün nasıl kamuoyunu yanılttığını, ispatlamak için buradayım. 

Manisa Belediyesi bu insanlara üvey evlat muamelesi yapmıştır

Çöllü’ nün Müdürlük yaptığı dönemde TOKİ-3 sakinlerinin mağdur olduğunu ifade eden AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ”Fen İşleri Müdürlüğü yapan bu arkadaşımızın, görev yaptığı süreç içerisinde bu insanları mağdur eden, telefonlarına çıkmayan, dilekçelerine olumsuz yanıt veren birisi olduğunu söyledik. Sayın Cem Çöllü ‘biz eksikleri tamamladık’ diye, herkesin gözünün içine bakarak bir şeyler yaptığını söylüyor. İşte bu işin muhataplarını da yanımıza aldık. Kendilerine sorabilirsiniz. Site yönetimi burada, Halkımız burada. Oda gelsin, derdini burada anlatsın. Yeni Camide Esnaf kahvaltısı adı altında kendi belediye meclis üye adaylarına anlatmasın. Herkes bilsin ki; MHP li Manisa Belediyesi bu insanlara üvey evlat muamelesi yapmıştır.

 

Akraba Belediyeciliği Yapanlar haramdan Helalden söz edemez

MHP döneminde belediyede üst düzeylerde akrabalarını çalıştırdıklarını sizlerine ekleyen Tonguç ”Sayın Çöllü seviye düşmesin diyor, projeler konuşsun diyor ama konuşurken, bu seçimin helal ile haramın seçimi olduğu şeklinde bir ifadesi var. Bugüne kadar edebimizden dolayı cevap vermedim. Sayın Cem Çöllü, Haram ile helalin ne olduğunu görmek istiyorlarsa aynaya bakmasının gerektiğini düşünüyorum. Çünkü; bu şehirde insanların yediği ekmeğin üzerinden rant döndürenlerin, 50 yılla Mahkemelerde yargılananların haramdan helalden bahsetmeye hakları yoktur. Manisa Belediyesinin paralarıyla seçim kampanyası yapanlar, milletin parasını kendi şahsi siyasi çıkarları için harcayanların, haramdan helalden bahsetmeye hakları yoktur. Baldız bacanak dünürlerini belediye kadrolarına yerleştirenlerin,  Kent Konseyi adı altında ilçelerden otobüs, otobüs insanları getirip milletin parasını seçim çalışması olarak harcayanların, haramdan helalden bahsetmeye hakları yoktur.  Hak hukuk edebiyatı yapan, büyükşehir adayının kaç akrabası Belediye’de çalışıyor. Peki ya sayın Çöllü Sizin kaç tane akrabanız belediyede çalıştığını açıklayın da, haram ve helalin ne olduğunu, Manisalılar öğrensinler…

Bu şehirde adam gibi siyaset yapmak gibi bir derdimiz var

Bazı tarafların siyaseti çirkinleştirmek gibi niyetlerinin olduğunu ifade eden AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ”Bu seçimleri, siyasi nezaket içerisinde götürmeye çalışıyoruz. Fakat birileri bu seçimin çirkinleştirmek için, ellerinden gelen her türlü gayreti gösteriyorlar. Bizim kimseyle kavga etmek gibi bir derdimiz yok. Bu şehirde adam gibi siyaset yapmak gibi bir derdimiz var. Kendilerini siyasi nezakete çağırıyorum. 2009 Seçimlerindeki gibi Çamur at izi kalsın siyasetiyle, yalanla, dolanla, iftira ile bu şehirde belediye başkanlığını bir kez daha kazanacağınızı sanıyorsanız, avucunuzu yalarsınız.  Bunu kafanıza sokun. Buna bu sefer müsaade etmeyiz” dedi.

 Basın açıklamasının yapıldığı dakikalarda MHP ‘li aday çöllünün Sosyal medya üzerinden yazdığı bir yazıyı’ da kamuoyu ile paylaşan Tonguç” bizler az önce sizinle bir aradayken sayın çöllü sosyal medya üzerinden yayınladığı bir mesaja çevre duvarının yapım konusunun 1.5 milyon TL’ye mal olacağını ve bunu belediyenin yapmasının mümkün olmadığı dile getirerek bizleri yalancılıkla suçlamıştır. Ancak ben buradan bir şeyi daha söylemek istiyorum. Bu koca alana 720 konut yapan AK Parti, hemen üzerine MHP’nin tüm engellemelerine karşın 560 yataklı Bölge hastanesinin yapımına başlayan, AK Parti bir duvarımı yapamayacak. Buna çocuklar bile güler Sayın Çöllü” diyerek çevre duvarının yapılmasının çok zor bir iş olmadığını sözlerine ekledi.

TOKİ-3 site yönetimine talip olan Muhammet Yılmaz, Dursun Coşkun ve Halit Gülhan’da basın açıklaması esnasında hazır bulunarak Belediye ile ilgili şikâyetlerini dile getirdiler. Burada yanımızda olan bu arkadaşlarımız TOKİ-3 sitesinin sorunlarını çözmeye talip olan site sakinleridir. Buraya emek harcamaya talip olan arkadaşlarımızdır. Bu nedenle de 6 mart tarihinde yapılacak olan site yönetim seçimlerine aday olmuşlardır.

Site sakini ve yönetime aday olan Muhammed Yılmaz, “ Cengiz Ergün ile görüştük ama hiçbir sonuç çıkmadı. Cem Çöllü beyle hiçbir şekilde görüşme şansımız olmadı. Sokaklarımız çok kötü bir vaziyette. Aylarca kanalizasyon kokusu çektik. Sitemizin güvenlik sorunları hat safhada. Sitemizde bir site görünümü yoktur. Bizden önceki müdür İlker Bey devletin göndermiş olduğu 25 bin TL ile sondaj çalışması yaptı. Bu su çıktı fakat bu su mevcut yeşil alanlarımıza yetmedi. Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile görüşmüş bu arkadaşımız, bu görüşme de Başkan Ergün birkaç gün içinde borular ile ilgili sorunun çözüleceğini söylemiş, vaatlerde bulunmuş, ondan sonra Yasin Bey geldi 6 ay çalıştı. O arkadaşta gitti halen bizim sondaj suyumuz olduğu yerde duruyor. Ağaçlarımız sulanmıyor, koruyor biz bu Belediyeden istifade edemiyoruz. Bu bir haksızlıktır.” dedi

 

Diğer bir site sakini ve aday olan Dursun Coşkun, mevcut yönetimin sitede bu güne kadar hiçbir çalışma yapmadığını ifade ederek “ 6 Martta yapacağımız hizmetler için bu yollara başvurduk. Bu arkadaşlarımızla 3,5 yıldır buradayız. Bu sitede bu güne kadar bize hiçbir şey yapmadılar. Bu konuda arkadaşlarımız imza topladılar ama dikkate alan olmadı. 6 Martta seçime gidiceğiz. Belki yeni yönetimler gelecek. Emlak Yönetimi ve şuan ki belediye başkanımız bize hiçbir şey yapmadı. Bu konutları başbakan yaptı gidin size başbakan yardım etsin diyerek, bize kapıları kapattı. Bu çevre düzenlemesi, ağaç sulaması, park bahçe işleri belediye hizmeti değil mi? Başbakan bu konuda bize ne yapsın. Allah rızası için bize konut üretti. Başımızı sokacak bir evimiz oldu. Ayda 350 liraya kira öder gibi ev sahibi olduk. Şimdi kiralar Manisa’da aldı başını gitti. Daire fiyatları buna keza öyle.”diyerek hizmetlerin eksikliğinden yakındı

 

TOKİ-3 sakinlerden olan Halit Güler,ise “. 2010 yılında teslim edilen TOKİ’ mize bu güne kadar hiçbir şey yapılmadı. Ben şahsen hiçbir siyasi ile görüşmedim. Ama burada yapılması gereken ve yapılmayan şeyler çok. Bunları madde madde sıralayabiliriz. Amacımız bir siyasi partiyi karalamak değil. Amacımız buraya TOKİ’ nin olduğu yere hizmet almaktır. Biz bu hizmeti bu güne kadar alamadık.. Bu konuda yetkilileri görev davet ediyorum” dedi.

Son Güncelleme: 01.03.2014 11:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.