Mesob Başkan Adayı Ülke’den Esnaf Ve Sanatkarlara Çağrı:

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkan Adayı Ahmet Ülke, 24 yıldır mevcut birlik başkanının esnaf ve sanatkarların sorunlarıyla ilgilenmediği için aday olduğunu belirterek, herkesin hür iradesiyle bu seçimlere katılması...

Mesob Başkan Adayı Ülke’den Esnaf Ve Sanatkarlara Çağrı:

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkan Adayı Ahmet Ülke, 24 yıldır mevcut birlik başkanının esnaf ve sanatkarların sorunlarıyla ilgilenmediği için aday olduğunu belirterek, herkesin hür iradesiyle bu seçimlere katılması...

28 Nisan 2014 Pazartesi 14:44
Mesob Başkan Adayı Ülke’den Esnaf Ve Sanatkarlara Çağrı:
Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkan Adayı Ahmet Ülke, 24 yıldır mevcut birlik başkanının esnaf ve sanatkarların sorunlarıyla ilgilenmediği için aday olduğunu belirterek, herkesin hür iradesiyle bu seçimlere katılması gerektiğini söyledi.

MESOB Başkan Adayı Ahmet Ülke, başkan olması halinde yapacağı çalışmaları açıkladı. 4 Mayıs’ ta Anemon Otel’de Manisa Esnaf Odaları Birliği Başkan seçiminin yapılacağını hatırlatan başkan adayı Ahmet Ülke, “Seçimle ilgili çalışmalarımız demokratik bir hava içinde devam ediyor. Esnaf ve sanatkarlarımızın, odalarımızın ve birliğimizin sorunlarına çözüm bulmak, birlik ve beraberliği sağlamak için, teşkilatımızı, başta TESK olmak üzere federasyonlarda ve ilgili kurum kuruluşlarda en iyi şekilde temsil etmek için bu yola girdim. Kurumlar arası diyalogları tekrar sağlamak, merkezi ve yerel yönetimlerle işbirliği yapmak ve müşterek hareket etmek için aday oldum. En önemlisi, 24 yıldır Birlik Başkanın esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarıyla yakinen ilgilenmediği için aday oldum. Böyle Hizmet yerlerinin başka amaçlar için kullanılmaması gerektiğine inandığımdan bir oda başkanı olarak bu gidişata seyirci kalamadığımdan dolayı ve tabi ki merkezdeki oda başkanlarımızın ve ilçelerimizdeki diğer oda başkanlarımızdan ve yöneticilerimizden gerekli ve yeterli desteği aldığım için adaylığımı açıkladım. Benim kimseyle kişisel bir meselem yok. Şunu herkesin iyi bilmesini isterim ki, ben demokratik bir yarış içerisinde hizmete talip oldum. Allah’ın izni ve büyükşehir Manisa teşkilat mensuplarımızın bana verecekleri destekle, çıktığım bu kutsal görev yolunda başarılı olacağıma inanıyorum. Böyle gelmiş böyle gitmemeli” şeklinde konuştu.

“ESNAF SARAYI YAPACAĞIM”

Farklı bir birlik başkanı olacağımı vurgulayan Ülke, olmuş olmak için değil, olunması gerektiği gibi olacağını söyledi.

Başkan olması halinde yapacaklarını açıklayan Ülke şunları kaydetti:

“Birlik binasında tam mesai yapmak suretiyle her kesin bana ulaşmasını sağlayacağım ve işyerinden değil makamdan yöneteceğim. Hiç üşenmeden, mensuplarımızın koluna girerek, gerekirse yanına giderek sorunlarının ve çözümlerini ilgili mercilerde birlikte halledeceğiz. Görevli olduğum takdirde, yerime devamlı bir yöneticimi bırakacağım. Reklam amaçlı değil, eğitim ve bilgi amaçlı kurumsal yayınlar çıkaracağım. Merkezde ve ilçelerimizde bölgesel olarak başkanlar ve yöneticilerle birlikte yılda en az bir veya iki defa toplantılar yapacağım. Birliğimizin gelirlerini arttırmak ve tasarruf etmek suretiyle yeni bir birlik binası yapacağım. Bu birlik binasında başta otopark olmak üzere eğitim ve seminer salonları, misafirhane, lokal gibi bölümler kazandıracak bir esnaf sarayı yapacağım.Teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanacağım. Genel sekreterlik, sicil müdürlüğü, eğitim müdürlüğü, denetim birimi, iletişim birimi, basın ve yayın ile halkla ilişkiler birimlerini profesyonelce çalıştıracağım. Büyük bir mobil araç alıp, yerinde hizmet vereceğiz ve seminer ve fuarlara kar amacı gütmeden göndereceğiz. Birlikte teşkilat için kullanacağız. Odalarımızın içinde bulunduğu maddi sıkıntıları destek vererek aşacağım. Meslek dallarında ve ilaveten ihtiyaç duyulan diğer alanlarda komisyonlar kuracağım. Esnaf Odaları Birliğimizi ve makamını, esnaf kapısı gibi, gönlü gibi ardına kadar açık ve şeffaf bir hale getireceğim. Esnaf ve sanatkarımızın her zaman ve her konuda yanında olacağım. İş Güvenliği, K Belgesi, hijyen temizliği gibi ibr çok ihtiyaç duyulan birimleri kuracağım. Defter noter tasdikleriyle ilgili fiyat ve uygulama standardı getireceğim. Ben değil Biz olacağız.”

Ülke konuşmasında ayrıca her kesin hür iradesiyle bu seçimlere katılmasını ve üzerine düşeni yapması istedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.